niepoz

MODYFIKACJA NIEPOŻĄDANYCH ZACHOWAŃ

Właściciel, którego pies zachowuje się nieodpowiednio w określonych sytuacjach, przejawia trudne do opanowania i nieakceptowane zachowania, które utrudniają życie rodzinie, sąsiadom i najbliższemu otoczeniu w którym żyje pies, znajdzie u mnie pomoc.

Może to być:

 • Brudzenie i niszczenie w domu
 • Nadmierna ekscytacja
 • Ciągnięcie na smyczy
 • Nadmierna wokalizacja
 • Lękliwość
 • Zachowania agresywne w stosunku do ludzi i/lub innych zwierząt
 • Trudności w opanowaniu emocji
 • Gonienie samochodów, rowerów i innych obiektów
 • Itp

Czym właściwie jest modyfikacja zachowania? Przede wszystkim jest to trwała zmiana w zachowaniu czworonoga spowodowana faktem, iż pies zmienia swój negatywny stosunek do danego bodźca (obiektu lub sytuacji), a tym samym czuje się w jego obecności komfortowo. Pracuję więc nad zachowaniem, biorąc pod uwagę potrzeby zarówno psa jak i właściciela, bazuję na budowaniu zaufania, poczucia bezpieczeństwa oraz relacji psa z przewodnikiem.

Pracując z psem w ten sposób, pokazujemy mu możliwość alternatywnego zachowania (innego niż niepożądane), dzięki czemu możemy nagradzać to zachowanie, zamiast korygować zachowanie niepożądane. Pies, który zna alternatywne zachowanie z chęcią je zaprezentuje.

Siła tej metody polega na też tym, iż zachowanie psa ulega poprawie w wyniku zmiany postrzegania bodźca, a nie zahamowania samej reakcji na bodziec. Zahamowanie niepożądanego zachowania jest zwykle osiągane metodami awersyjnymi, które z kolei mogą skutkować osłabieniem relacji psa z właścicielem oraz koniecznością „wyrzucenia” nagromadzonych u psa negatywnych emocji w innej sytuacji.

Jednak modyfikacja niepożądanego zachowania, zwłaszcza takiego, które było utrwalane latami, to nie jest szybki proces. Wymaga to od właściciela dużo wysiłku i przede wszystkim konsekwencji, z czego należy sobie zdawać sprawę. Jednak przestrzegając określonych zasad, będąc konsekwentnym w działaniu oraz przede wszystkim posiadając odpowiednią motywację, właściciel jest na najlepszej drodze do sukcesu, a więc posiadania zrównoważonego psa, którego towarzystwem można się cieszyć w każdej sytuacji.

Jak to wygląda w praktyce? Pierwsze spotkanie odbywa się z reguły w domu, w którym mieszka pies, najlepiej w obecności wszystkich członków rodziny. Trwa około 2 godzin, lub nieco dłużej. Przeprowadzam w tym czasie wywiad dotyczący ogólnych aspektów codziennego życia psa (jak żywienie, spacery, zdrowie itp.), a następnie przechodzę do zachowań, które są niepożądane i oczekiwań właściciela psa, co do rezultatów. Już podczas tego spotkania proponuję terapię i możliwe do wprowadzenia zasady, które mają na celu zmodyfikowanie zachowania problemowego i powinny zostać wdrożone przez właściciela natychmiast.

Zwykle sugeruję kolejne spotkanie, które ma na celu ocenę rezultatów dotychczasowej pracy z psem, wyjaśnienie wątpliwości i odpowiedzi na pytania, które nasunęły się właścicielowi w trakcie terapii oraz udzielenie kolejnych wskazówek na miarę osiągniętych postępów, by konsultacja okazała się jak najbardziej efektywna.

Ilość wizyt konsultacyjnych zależy od nasilenia problemu behawioralnego nad którym pracujemy oraz od woli i potrzeb właściciela. Zwykle są to 2 wizyty.

Przez cały okres trwania terapii, pozostaję w stałym kontakcie z właścicielem psa, odpowiadam na wszelkie pytania i wątpliwości. W razie poważniejszych kłopotów lub niejasności, a także przy trudniejszych przypadkach, przyjeżdżam na kolejne wizyty, podczas których ustalany jest sposób dalszej pracy z psem.

CENA: 1sza KONSULTACJA (ok.2-3H): 250-300zł
KOLEJNE SPOTKANIA (1H): 100zł
ILOŚĆ SPOTKAŃ: MIN. 2
 
grupowe

SZKOLENIA

GRUPOWE

Szkolenia grupowe odbywają się w małych grupach, liczących max. 3-4 psy, dzięki czemu mogę poświęcić odpowiednią ilość czasu oraz uwagi każdemu uczestnikowi. Na pierwszych zajęciach wprowadzających, istnieje możliwość dostosowania programu szkolenia do potrzeb grupy, a w przypadku braku takowych sugestii będzie realizowany opracowany przeze mnie program (który oczywiście może ulec modyfikacji w zależności od postępów uczestników szkolenia). Każdy kurs kończy się mini-egzaminem podsumowującym pracę psio-ludzkich teamów oraz rozdaniem pamiątkowych certyfikatów, które można z dumą powiesić nad łóżkiem.

Zajęcia odbywają się na terenach ogólnie dostępnych (Witomino, Kolibki, Polanka Redłowska) oraz na placu szkoleniowym w Chwarznie. Organizuję też zajęcia w terenie, w rozproszeniach miejskich.

W ramach zajęć uczę:

 • Samokontroli oraz autokontroli czyli opanowania emocji
 • Zwracania uwagi na przewodnika
 • Podstawowych komend (m.im SIAD, WARUJ, ZOSTAŃ, DO MNIE, itp. oraz sztuczek)
 • Chodzenia przy nodze oraz na luźnej smyczy
 • Przywołania
 • Rezygnacji
 • Targetowania
 • Zabawy z psem
 • Podstaw pracy węchowej
 • Pracy w rozproszeniach
 • Budowania świadomości ciała
 • Budowania motywacji do pracy

W ramach szkoleń grupowych oferuję:

 • PSIEDSZKOLE W PETOPII

Zapraszam psiaki od 3 do 6 miesiąca życia. Szkolenie kładzie nacisk na socjalizację z elementami posłuszeństwa oraz budowanie prawidłowej relacji szczeniaka z właścicielem;

NA CHWILE OBECNĄ NIE PROWADZIMY ZAJĘĆ PSIEGO PRZEDSZKOLA
 • TY I TWÓJ PIES, czyli POSŁUSZEŃSTWO PODSTAWOWE

Zapraszam psy od 6 miesiąca życia. Szkolenie kładzie nacisk na elementy posłuszeństwa oraz budowanie więzi miedzy psem a przewodnikiem;

 • TY I TWÓJ SUPER PIES, czyli POSŁUSZEŃSTWO ZAAWANSOWANE

Zapraszam psy, które mają opanowane podstawowe komendy. Szkolenie kładzie nacisk na pracę w miejskich rozproszeniach i skupianie uwagi na przewodniku w każdych warunkach;

 • SPORT NA SZEŚĆ ŁAP, czyli POSŁUSZEŃSTWO NA SPORTOWO

– RALLY-O

– PODSTAWY OBEDIENCE

 • PSIE SPACERY – dodatkowa atrakcja i pomysł na aktywnie spędzony czas wolny razem ze swoim psem

Psie spacery, na terenach leśnych Trójmiasta, organizujemy kilka razy w roku – zapraszamy naszych kursantów oraz absolwentów Krainy Petopii.

indywidual

INDYWIDUALNA PRACA Z PSEM

W ramach indywidualnej pracy z psem , oferuję dwie formy spotkań :

 • Połączenie szkolenia i terapii modyfikacji niepożądanych zachowań:

Tematyka spotkań jest całkowicie dostosowana do sprecyzowanych potrzeb właściciela i jego psa. Indywidualnie opracowany program łączy w sobie elementy szkolenia (może to być posłuszeństwo lub psie sporty , takie jak jak RALLY-O lub Obedience) oraz pracę z psem na co dzień , w tym pracę nad modyfikacją niepożądanych zachowań.

Jest to idealna oferta dla tych, którzy chcą w sposób kompleksowy poznać najbardziej skuteczny sposób pracy ze swoim psem we wszystkich aspektach życia , dostosowany do własnych potrzeb i możliwości , przy jednoczesnym budowaniu relacji opartej na wzajemnym zaufaniu.

W ramach oferty, część zajęć odbywa się na placu szkoleniowym , a część  w domu / w środowisku w którym pies żyje na co dzień , w zależności od potrzeb i realizowanego programu. Istniej też możliwość spotkań w rozproszeniach miejskich.

 • Pojawienie się w domu nowego członka rodziny, szczeniaka , psa z adopcji , lub kolejnego psa:

W ramach spotkań , pomagam właścicielom przygotować psa rezydenta na narodziny nowego członka rodziny , lub przybycie kolejnego psa (jeśli w domu żyje już pies , kot , czy inne zwierzę ) . Gdy pojawia się w domu szczeniak , lub pies z adopcji (ale nie tylko),  pomagam wprowadzić w domu zasady  z elementami szkolenia , dzięki którym pies od pierwszych dni  będzie czuł się w nowym środowisku dobrze i bezpiecznie, a tym samym właściciele będą się mogli cieszyć obecnością mądrego i zrównoważonego czworonoga.  W przypadku niepożądanych zachowań u adoptowanego psa, pracujemy kompleksowo, również nad modyfikacją tych zachowań.

 • Praca nad przywołaniem

W kolejnych etapach, krok po kroku, stopniując trudności i rozproszenia , pracujemy nad kolejnymi etapami efektywnego przywołania psa.

Ilość spotkań (nie mnie niż 6), zleży od indywidualnych potrzeb i postępu w pracy z psem. Termin i godziny spotkań ustalane są indywidualnie. Właściciel może w każdym momencie podjąć decyzję o przerwaniu , bądź też kontynuacji zajęć.

Jest to najbardziej efektywna forma pracy z psem więc polecam ją szczególnie tym, którzy chcą mieć w domu szczęśliwego i zrównoważonego czworonoga !

CENA: 100zł / spotkanie (czas: 1h)

ILOŚĆ SPOTKAŃ: min. 6 (6 godzin)