368032150_864020475355584_640774913381030583_n

MODYFIKACJA NIEPOŻĄDANYCH ZACHOWAŃ

Właściciel, którego pies zachowuje się nieodpowiednio w określonych sytuacjach, przejawia trudne do opanowania i nieakceptowane zachowania, które utrudniają życie rodzinie, sąsiadom i najbliższemu otoczeniu w którym żyje pies, znajdzie u mnie pomoc.

Może to być:

 • Brudzenie w domu
 • Niszczenie w domu
 • Skakanie na ludzi
 • Zjadanie nieczystości
 • Nadmierna wokalizacja
 • Lękliwość
 • Zachowania agresywne w stosunku do ludzi i/lub innych zwierząt
 • Trudności w opanowaniu emocji
 • Itp

Czym właściwie jest modyfikacja zachowania? Przede wszystkim jest to trwała zmiana w zachowaniu czworonoga spowodowana faktem, iż pies zmienia swój negatywny stosunek do danego bodźca (obiektu lub sytuacji), a tym samym czuje się w jego obecności komfortowo.

Pracując z psem w ten sposób, pokazujemy mu możliwość alternatywnego zachowania (innego niż niepożądane), dzięki czemu możemy nagradzać to zachowanie, zamiast korygować zachowanie niepożądane. Pies, który zna alternatywne zachowanie z chęcią je zaprezentuje.

Siła tej metody polega na też tym, iż zachowanie psa ulega poprawie w wyniku zmiany postrzegania bodźca, a nie zahamowania samej reakcji na bodziec. Zahamowanie niepożądanego zachowania jest zwykle osiągane metodami awersyjnymi, które z kolei mogą skutkować osłabieniem relacji psa z właścicielem oraz koniecznością „wyrzucenia” nagromadzonych u psa negatywnych emocji w innej sytuacji.

Jednak modyfikacja niepożądanego zachowania, zwłaszcza takiego, które było utrwalane latami, to nie jest szybki proces. Wymaga to od właściciela dużo wysiłku i przede wszystkim konsekwencji, z czego należy sobie zdawać sprawę. Jednak przestrzegając określonych zasad, będąc konsekwentnym w działaniu oraz przede wszystkim posiadając odpowiednią motywację, właściciel jest na najlepszej drodze do sukcesu, a więc posiadania zrównoważonego psa, którego towarzystwem można się cieszyć w każdej sytuacji.

Jak to wygląda w praktyce? Pierwsze spotkanie odbywa się z reguły w domu, w którym mieszka pies, najlepiej w obecności wszystkich członków rodziny. Trwa około 2 godzin, lub nieco dłużej. Przeprowadzam w tym czasie wywiad dotyczący ogólnych aspektów codziennego życia psa (jak żywienie, spacery, zdrowie itp.), a następnie przechodzę do zachowań, które są niepożądane i oczekiwań właściciela psa, co do rezultatów. Już podczas tego spotkania proponuję terapię i możliwe do wprowadzenia zasady, które mają na celu zmodyfikowanie zachowania problemowego i powinny zostać wdrożone przez właściciela natychmiast.

Zwykle sugeruję kolejne spotkanie, które ma na celu ocenę rezultatów dotychczasowej pracy z psem, wyjaśnienie wątpliwości i odpowiedzi na pytania, które nasunęły się właścicielowi w trakcie terapii oraz udzielenie kolejnych wskazówek na miarę osiągniętych postępów, by konsultacja okazała się jak najbardziej efektywna.

Przez cały okres trwania terapii, pozostaję w stałym kontakcie z właścicielem psa, odpowiadam na wszelkie pytania i wątpliwości. W razie poważniejszych kłopotów lub niejasności, a także przy trudniejszych przypadkach, przyjeżdżam na kolejne wizyty, podczas których ustalany jest sposób dalszej pracy z psem.

CENA: 1sza KONSULTACJA (ok.2H):
SPACEROWA W GDYNI NA KOLIBKACH 250zł
DOMOWA (w zależności od miejsca zamieszkania): 300-400zł
367366913_322619780514479_5316333058795432404_n

SZKOLENIA

GRUPOWE

W chwili obecnej szkolenia grupowe nie są organizowane.
Szkolenia grupowe odbywają się w małych grupach, liczących max. 4-5 psów, dzięki czemu mogę poświęcić odpowiednią ilość czasu oraz uwagi każdemu uczestnikowi. Na pierwszych zajęciach wprowadzających, istnieje możliwość dostosowania programu szkolenia do potrzeb grupy, a w przypadku braku takowych sugestii będzie realizowany opracowany przeze mnie program (który oczywiście może ulec modyfikacji w zależności od postępów uczestników szkolenia). Każdy kurs kończy się mini-egzaminem podsumowującym pracę psio-ludzkich teamów oraz rozdaniem pamiątkowych certyfikatów, które można z dumą powiesić nad łóżkiem.

Zajęcia odbywają się na terenach ogólnie dostępnych (Witomino, Kolibki, Polanka Redłowska) oraz na placu szkoleniowym w Chwarznie. Organizuję też zajęcia w terenie, w rozproszeniach miejskich.

W ramach zajęć uczę:

 • Samokontroli
 • Skupiania uwagi na przewodniku
 • Komend: SIAD, WARUJ, ZOSTAŃ, DO MNIE, NOGA, NA MIEJSCE itp.
 • Rezygnacji
 • Targetowania
 • Chodzenia na luźnej smyczy
 • Zabawy z psem
 • Podstaw pracy węchowej
 • Pracy w rozproszeniach
 • Budowania świadomości ciała
 • Budowania motywacji do pracy
CENA:

W ramach szkoleń grupowych oferuję:

 • PSIEDSZKOLE W PETOPII

Zapraszam psiaki od 3 do 6 miesiąca życia. Szkolenie kładzie nacisk na socjalizację z elementami posłuszeństwa oraz budowanie prawidłowej relacji szczeniaka z właścicielem;

 • TY I TWÓJ PIES, czyli POSŁUSZEŃSTWO PODSTAWOWE

Zapraszam psy od 6 miesiąca życia. Szkolenie kładzie nacisk na elementy posłuszeństwa oraz budowanie więzi miedzy psem a przewodnikiem;

 • TWÓJ PIES I WIELKIE MIASTO, czyli POSŁUSZEŃSTWO ZAAWANSOWANE

Zapraszam psy, które mają opanowane podstawowe komendy. Szkolenie kładzie nacisk na pracę w miejskich rozproszeniach i skupianie uwagi na przewodniku w każdych warunkach;

 • SPORT NA SZEŚĆ ŁAP, czyli POSŁUSZEŃSTWO NA SPORTOWO

– RALLY-O

– PODSTAWY OBIEDIENCE

 • DOGTREKKING – dodatkowa atrakcja i pomysł na aktywnie spędzony czas wolny razem ze swoim psem

Dla chętnych i zainteresowanych sporą dawką ruchu na świeżym powietrzu, połączoną z aktywnie spędzonym czasem wraz ze swoim czworonogiem, proponuję wspólny wypad na zawody Dogtrekkingowe, organizowane raz w miesiącu w okolicach Trójmiasta . Jeśli grupa będzie wyjątkowo aktywna i wyrazi taką chęć, możemy wspólnie, jako TEAM, wybrać się na takie zawody i emocjonująco spędzić razem czas. Niech nikt się nie zraża brakiem kondycji czy umiejętności nawigacyjnych, spacer w kategorii FITNESS jest naprawdę dla każdego! Dodatkowo, każdy uczestnik zostanie uhonorowany medalem pamiątkowym, a zwierzaki otrzymają zestaw smakowitych gryzaków w nagrodę. Dogtrekking to aktywność dla każdego, świetnie wpływająca na pogłębienie więzi miedzy psem i przewodnikiem. Gwarantuję też, pies jest wybiegany do końca weekendu!

Więcej informacji na temat samych zawodów znajdziecie TU:

385544044_892325829076487_2738872272641695416_n

SPOTKANIA INDYWIDUALNE

Spotkania indywidualne stanowią kontynuację konsultacji, na której oceniamy problem i ustalamy plan działania. Temat zajęć jest całkowicie dopasowany do indywidualnych potrzeb właściciela i jego psa, co ustalamy na 1szym spotkaniu. Spotkania są na terenie Gdyni – w wyznaczonym przeze mnie miejscu.

CENA: 150zł / 1h zajęć